|
Написао Moderator 2
|
|
уторак, 17 јун 2014 07:12 |
Наша школа добила је другу генерацију ученика који су успешно завршили обуку за вршњачке медијаторе и којима су додељене дипломе. Ученици су стекли вештине да посредују у сукобу између две особе и да се тај исти сукоб реши на задовољство обеју страна. Наши вршњачки медијатори су прошли кроз низ едукација, као што су: различити облици активног слушања који доприносе успешној комуникацији, моделима ненеасилне комуникације, упознавање са емоцијом беса и настајањем и продубљивањем конфликта, значају сарадње, упознавање са појмом сукоба и начинима његовог разрешавања, упознавање са различитим начинима виђења ствари, самим процесом медијације, као и са основним улогама медијатора и применом медијације на конкретним примерима и кроз различите улоге.
|
|
Опширније...
|
|
|
„Tell us about your Happy House and Street“ конкурс |
|
|
|
|
Написао Moderator 2
|
|
петак, 13 јун 2014 11:46 |
|
Ученици 2-1, 2-2, 2-3 и 2-4 наше школе учествовали су на конкурсу „Tell us about your Happy House and Street“ који је организовало представништво Oxford University Press за Србију. Ученици су представили своју срећну кућу и јунаке у форми стрипа или илустрације. Одељења су награђена са двадесет сетова (лектира и радна свеска на енглеском језику) примерених њиховом узрасту који ће им бити на располагању у току следеће школске године, док је наставница награђена наставничким пакетом за уџбенике из Happy серије који се користе у нашој школи.
Школа је добила захвалницу Oxford University Press-а за Србију.
Надамо се да ће ученици награде користити и наставити са задовољством да уче енглески језик уз помоћ својих наставника.
Горана Живковић |
|
Последње ажурирано петак, 13 јун 2014 20:26 |
|
УЧЕНИЦИ ПИНКИ ШКОЛЕ НАЈБОЉИ У ДРЖАВИ У ПОЗНАВАЊУ ИСТОРИЈЕ |
|
|
|
|
Написао Moderator 2
|
|
уторак, 10 јун 2014 18:43 |
|
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ, које је одржано 8. јуна 2014. године у ОШ "Милета Николић" у Аранђеловцу, било је веома успешно за ученике наше школе. На Републичком такмичењу ученика осмог разреда учествовало је два ученика наше школе. ИГОР МИРОСАВЉЕВИЋ VIII-4 је освојио ПРВО МЕСТО са максималаним бројем бодова (48 бодова), а НЕВЕНА БУРСАЋ VIII-2 је освојила ДРУГО МЕСТО са само бодом заостатка - 47 бодова.
ЧЕСТИТАМО ИГОРУ, НЕВЕНИ И ЊИХОВОМ НАСТАВНИКУ МИЛЕНКУ СТОЈАНОВИЋУ на фантастичним резултатима и желимо им пуно успеха у даљем раду и такмичењима!

Вишња Фуртула, педагог |
|
Последње ажурирано уторак, 10 јун 2014 20:39 |
|
|
|
|
|
|
Страна 589 од 746 |