ЧИТАЛАЧКИ КЛУБ - НА КРАЈУ ПУТА ПДФ Штампа Ел. пошта
Написао Moderator 2
среда, 16 мај 2018 17:44

Ове школске године формирали смо Читалачки клуб у нашој школи у сарадњи са Издавачком кућом „Klett “ из Београда. Циљ акције је био да се ученици подстакну на читање књига и тиме да обогате своје усмено изражавање.
У току школске године одржали смо шест радионица, које је водила библиотекарка Ирена Стојшић,  и можемо рећи да смо уживали у читању књига, разговору о књигама иизради плаката на којима смо, верујемо, исказали креативност.
Први сусрет чланова читалачког клуба смо реализовали 30. октобра 2017. године када су се заинтересовани ученици упознали са значењем и сврхом читалачког клуба као новином у нашој школи.
Пријављени чланови са великим нестрпљењем су ишчекивали прву радионицу коју смо одржали 11. децембра 2017.године. Том приликом члановима су уручене чланске картице и поклон-књига „Ја, Алексија!“. Израдили смо плакат са слоганом „Читај да прочиташ, јер, ако не читаш, прочитаће те“ и разговарали смо о овом мудром животном савету.
Другу радионицу смо одржали 20. децембра 2017. године. Чланови клуба су разговарали о роману „Ја, Алексија!“ и израдили су плакат под називом „Ја, Алексија! Поруке романа“.
У току треће радионице анализирали смо роман „Кад су се други пут развели моји родитељи“. Овај роман чланови клуба су окарактерисали као животни, свакодневни. Трећу радионицу смо реализовали 5. марта 2018. године, а чланови су израдили плакат поз називом „Најнајнији је онај који...“ Да бисте разумели израз „најнајнији“ мораћете да прочитате овај занимљив роман.
Четврту радионицу одржали смо 12. априла 2018. године. Разговарали смо о роману „Перо птице Додо“ и израдили смо плакат на коме су чланови осликали Додоленд - свет маште.
Роман „Блогерка“анализирали смо на петој радионици коју смо одржали 7. маја 2018. године. Чланови читалачког клуба су истраживали постојеће блогове уочавајући предности и мане блога као вида комуникације.
Шесту радионицу смо одржали 16. маја и она је посвећена роману „Необични ђаци“. Чланови клуба су разговарали о роману, а затим су илустровали сцену из романа која је на њих оставила најснажнији утисак. Чланови клуба су се сложили у мишљењу да наставнички позив није лак и да са собом носи необичне, а често и непријатне доживљаје.
Све ове романе можете прочитати и сви ви, ђаци наше школе. Слободно дођите у школску библиотеку и позајмите роман који вас је највише заинтригирао.
Moжемо вам рећи да смо уживали у наведеним активностима. Управо због тога, Читалачки клуб ће наставити са радом и у току следеће школске године. Стога, позивамо и остале ученике да буду део овог врло интересантног пројекта који смо организовали у сарадњи са Издавачком кућом „Klett “, а који је подржало Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

Ирена Стојшић, библиотекар

Еко-блог Пинки